SHQIPERIA

SPAK zbarkon në Kadastrën e Vlorës/ Hetim për dosjet e tokave në bregdet

SPAK ka zbarkuar në Kadastrën e Vlorës ditën e sotme, ndërsa në krye të hipotekës është emëruar Reinard Meta. SPAK ka ardhur në institucion për hetim të disa dosjeve për pronat në bregdet. Burime bëjnë me dije se SPAK vazhdon të hetojë disa dosje për tokat në bregdet që ende janë brenda ambienteve te kadastrës […]

KRONIKE

Tentoi të vrasë një person për hakmarrje, bie në pranga 47-vjeçari Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim me rrezikshmëri shoqërore në fushën e krimeve kundër personit. Kapet dhe ndalohet një 47-vjeçar i shpallur në kërkim, për veprën penale “Vrasje me dashje e mbetur në tentativë”, kryer në bashkëpunim. Në vijim të […]


Follow My Blog

Get new content delivered directly to your inbox.